Háborúk?
Beszélgetések a békéről
Kinek ajánljuk?
Akik meg akarják tanulni az emberi működés konkrét területeit.
Azoknak, akik nem sablonos, hanem színvonalas tudás mentén szeretnének fejlődni.
Azoknak, akik „csak” jelen lenni szeretnének: hallgatni.
Azoknak, akik társként, szülőként, emberként szeretnének eredményesek lenni.
Azoknak, akiknek kérdéseik vannak,
akik nyugodt környezetre vágynak.
Azoknak, akik szeretnének beszélni, elmondani, azt, ami fontos számukra.
Akik konkrét tudást akarnak, nem a magyarázat magyarázatának magyarázatát.
Akiket érdekel az emberek közötti kapcsolódás,
akiknek nem az online, hanem az élő találkozás számít,
akiket nyomasztanak a világ dolgai: háborúk, klímaválság, környezetszennyezés, szociális szakadékok, a gyerekeink nehézségei.
Gyakran találkozom olyan ügyekkel, amiket az emberek úgy hoznak, hogy előtte évekig fontolgatják a közös munkát. Nehezen érkezünk ilyen beszélgetésekbe. Érthető.
Vannak családi-kapcsolati ügyek, amik évtizedekig tartó romlás után érkeznek megbeszélésre. A közös munka kezdődhetne akkor, amikor valamit épp eredménytelennek érzek, de még nincs vége a történetnek.
Van, aki évek óta küzd egy területen, ereje csökken, annyira szenved már, hogy nem bírja tovább a tehetetlenséget, és ekkor kezd fejlődni.
Van, aki elhatározza, hogy nem hagyja tovább a bántalmazást, tovább lép, de ez a továbblépés nincs ingyen, mert kapcsolati rendszerében a legérzékenyebb kapcsolatokat szükséges átalakítania. Óriási emberi erő szükséges ennek megvalósításához lépésről lépésre.
Akkor jó eredményeket elérni ilyen érzékeny ügyekben, ha az ember az alapvető tudás birtokában van, és nem eszköztelen. Az épülés mindig számos területet érint: sokaknak pld. nincsenek biztos bázisaik, tanulunk konfrontálódni, és kiderül, hogy értékességtudatunk is tovább épülhet, bizonytalanok vagyunk, sok a kérdés. Egymás fontosságának kifejezése (adni-fogadni) mindig fontos tudás a kapcsolatokban. Sok minden összefügg egymással. Sok a tanulnivaló. A szerkezet bonyolult.
Van, aki évtizedek óta gyűri a családi életet: gyerekek, munka, ház van. A kapcsolat kifullad, de ekkor nem csak a kapcsolatát veszíti el, hanem addigi életét is. Sokáig semmit nem vesz észre abból, hogy az egész nem épül valójában. A megbeszéléseken az emberek megtanulhatják az alapokat, amire tovább építkezhetünk.
A szülő az óvodásának adja a mobiltelefont, mert a gyermek így nyugszik meg, állítólag. Tényleg az a jó tanács, hogy „ne adjon telefont a gyerek kezébe”? Ez ilyen egyszerű?
Szeretjük a böjtös megoldásokat: nem köszönünk otthon egymásnak, nem érünk egymáshoz. Milyen egyszerű félrelépni egy közeli ismerőssel, hiszen a társam nem szexel velem. Hát oldjuk meg gyorsan?
Nem az a normális, hogy addig húzom az ügyemet, míg tönkre nem megy, és a totál csőd állapotában megjelenek megbeszélésen.
Találkozom olyan mai fiatalokkal, akik hogy így mondjam, olyan családból jönnek, ahol jegelik a gondokat, ők pedig kiderül, hogy nem alkalmasak családépítésre, párkapcsolatra. Eszköztelenek.
A programon tanulunk. Tudást. Amire építkezni lehet.
Alapok nélkül mit építünk?
Nemrég hallottam a tévében a riportot, miszerint ma divat, hogy a negyven-ötvenes korosztály gyermekei kirepülnek, ha kirepülnek. A ház üres, életük kiüresedik. Mit tegyenek? De hát volt 20-30 évük, hogy erre gondoljanak, nem? A fejlődés hol marad?
Amikor szülőként nem teljesítjük, nem is ismerjük a szülői lét alaptudást, miért csodálkozunk, ha a saját gyerekünket nem értjük? Ha húsz éven át a házaspár gürcöl, de a kapcsolatát nem építi, miért csodálkozunk, ha az egész hirtelen egyszer csak összedől?
Ne akkor foglalkozzunk az életünk építésével, amikor már összedőlt. Hanem minden nap.
A programon azt az alaptudást érintjük és eszköztárat, ami nélkül nem lehet fejlődni.
Takarító -féle, foszlányszerű ember-alakzat a folyosón:
Szülő köszön neki: Jó napot kívánok!
Gyermek: Miért köszönsz neki? Ő csak takarító.
Szülő: Nem baj.
Ennyi.
Ennyi?
A program felépítése:
Elmélet.
Gyakorlat.
Kérdések.
Válaszok.
Lezárás.
Jelentkezni az alábbi telefonszámon lehetséges szóban
vagy üzenetben:
30 83 44 644
Hajdú Éva
Családi Ügyek
abduktív pszichológiai coach
családi mediátor
párkapcsolati coach
life coach
Időpont: 2025. január 17. péntek.
2025. január 24. péntek.
FEBRUÁR 14. PÉNTEK
Este hat órától.
(A további időpontokat jelezzük később. )
Időtartam: másfél óra.
Ára: 1000,- Ft / alkalom.
Helyszín: Lélek Központ, Baja, Mártonszállási út 98.
VÁRJUK TISZTELETTEL!