Békítés. Kapcsolódás.
Saját élettapasztalatom: A béke jár a legtöbb háborúval.
A béke nem automatikus.
"1993-ban Jichak Rabin és Jasszer Arafat megkötötte az oslói békemegállapodást egy olyan kézfogással, amely "megrázta a világot". Akik ismerik az esemény hátterét, azt mondják, Jichak Rabin életében kétségkívül ez volt az egyik legnehezebb pillanat. Ő volt Izrael miniszterelnöke, korábban pedig az izraeli vezérharcos, aki most békét kötött az ellenséggel. Meggyilkolása előtt Rabin ismételten kijelentette, hogy Arafat Izrael szövetségese a békében, és hogy közös a céljuk: a békekötés a földért cserébe.
Idővel Rabin és Arafat között kötelék szövődött, ami megmutatkozott viselkedésükön és nyilatkozataikban is. Ezt a köteléket tovább erősítette az, hogy Rabin felesége melegen fogadta otthonában Arafatot. Mindezt azután, hogy férjét egy honfitársa meggyilkolta, mert Rabin hitt abban, hogy a földért cserébe megköthető a béke.
Jichak Rabin - ismerve a múltat és meglátva egy másik lehetőséget - olyan harcos volt, aki úgy lett béketeremtő, hogy belső látásával a jövőre koncentrált. Izráelben, Palesztinában és világszerte sokan azon gondolkodnak, mi történt volna a Közel-Keleten, ha életben marad, és nem gyilkolták volna meg."
(Dr. G. Kohlrieser, Túszok, 163.o.)
"A konfliktus pozitív szemléletű megközelítése azt jelenti, hogy a konfliktuskezelésben megértjük a kötelék alapvető jelentőségét. A kíváncsiság, a kreativitás, valamint a kompromisszum és az együttműködés keresése meghozza jutalmát.
A konfliktusok frontális vállalása elengedhetetlen ahhoz, hogy ne váljunk tússzá." (160o.)
Konfliktusaim pozitív szemléletű megközelítése?
Tanulom ezt? Fejlődök ebben?
Tanulok konfliktusban együttműködni, keresem a kompromisszumot?
Vállalom a frontális szembenézést, pld. a konfrontálódást? (A tudományos konfrontálódás
mozgatórugója a szeretet, nem a gyűlölet.)
A hat Legfontosabb Kapcsolódási Pont
A hat legfontosabb Betét
A másik megértése
Ami számodra betétet jelent -séta, beszélgetés, közös fagylaltozás, közös munka-, az a másik ember számára nem feltétlenül pozitívum. Sőt, éppenséggel akár kivétnek is tekintheti, ha nem felel meg mélyen átérzett érdekeinek vagy szükségleteinek.
Odafigyelés az apró dolgokra
A kis figyelmességek és kedvességek nagyon fontosak. Az apró udvariatlanságok, kellemetlenségek, a tiszteletlenség hétköznapi megnyilvánulásai jelentős kivéteket eredményeznek. Az emberi kapcsolatokban az apró dolgok a nagy dolgok.
Az ígéretek megtartása
Egy ígéret betartása mindig jelentős betét, megszegése viszont ugyanekkora kivét az érzelmi bankszámlánkról. Valójában a kivét legrosszabb formája az, ha valakinek megígérünk egy olyan dolgot, ami fontos számára, aztán nem tartjuk be. Ha legközelebb megfogadunk valamit, azt már nem is fogja komolyan venni.
Az elvárások tisztázása
Ha az elvárásokat nem tisztázzuk és nem fogadtatjuk el, az emberek érzelmi alapon közelítik meg az eseményeket, az egyszerű félreértések elmérgesednek, ami személyes küzdelmekhez és kommunikációs zavarokhoz vezet.
Személyes feddhetetlenség
A feddhetetlenség magába foglalja a tisztességet, de túl is mutat rajta. A tisztesség azt jelenti, hogy igazat mondunk, vagyis szavainkat a valósághoz igazítjuk. A feddhetetlenség pedig azt jelenti, hogy a valóságot a szavainkhoz igazítjuk – tehát álljuk a szavunkat, és eleget teszünk az elvárásoknak. Ez erős jellemet és nyíltságot igényel, elsősorban önmagunkkal, de az élettel szemben is.
Kivét esetén őszinte bocsánatkérés
Azok, akik nem biztosak magukban, képtelenek erre, mert úgy érzik, ezáltal kiszolgáltatják magukat másoknak. Attól félnek, hogy erőtlennek, bizonytalannak tűnnek majd, és ezt mások felhasználhatják ellenük. A felelősséget másokra hárítva magyarázzák a hibáikat, és ha mégis bocsánatot kérnek, az csupán felületes mentegetőzés.
(Forrás: (Dr. S. Covey, A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása, 201-209. o.)
Ezek a pontok NEM mondják meg, pontosan mit tegyek.
Mindannyiunk saját felelőssége, hogy megírja saját történetét saját helyzetében.
Nincs két egyforma történet. Mindannyiunk megoldása másként szól.
Ne legyünk eszköztelenek.
Használjuk a tudást.
A töménytelen tudás világában tudatlan kócbabák lettünk?
Ne legyünk tudatlanok.
Kapcsolódás
Békítés
„GYÖKÉR NÉLKÜL NINCS GYÜMÖLCS.”
Jó munkát, jó tanulást, sok kapcsolódást kívánok.
Ami nélkül nem lehet élni:
https://jokepubeszelgetesek.blog.hu/2024/11/27/_nem_a_korulmenyekben_van_elteres_hanem_az_alapozasban_es_ebbol_adodoan_a_haz_vegso_sorsaban
Hajdú Éva
Családi Ügyek
abduktív pszichológiai coach
családi mediátor
párkapcsolati coach
life coach
„Újjászületni jobb, mint megszületni.”