Próbálkozunk.
Hibázunk.
Nem baj!
Próbáld újra!
Hibázz újra!
Hibázz kisebbet!
(Samuel Beckett)
Erin Brokovich – Zűrös természet
Híres történet 2000-ből.
Valós történet.
Julia Roberts és Albert Finney közös játéka. Nem tudok betelni a két ember akcióival. Főleg veszekednek a jelenetekben. Kiabálnak, ordítanak egymással, vagy kiakadnak. Hiszen nagy a teher. Küzdenek, kockáztatnak. Talán elérhetetlen a kihívás. Teljesíthetetlen?
A film szerint az állástalan, háromgyermekes Erin végső elkeseredésében meggyőzi Edet, hogy alkalmazza őt az ügyvédi irodájában. A jogban járatlan nő ráakad néhány, a telekkönyvi iratok közé keveredett orvosi leletre. Több száz károsult aláírását gyűjti össze, és Eddel karöltve elérik, hogy a kisváros vizét beszennyező cég kifizesse az USA történetének pereskedés útján kifizethető legnagyobb kártérítését, 333 millió dollárt.
Amikor a 13 Területben a kommunikáció és konfliktuskezelés a Tisztelettel kezdődik, az nem azt jelenti, hogy csorog a nyál a szám szélén, elájulok a gyönyörtől, mert tisztelem a másikat.
Erin és Ed végig tisztelettel bánnak egymással, tettekkel alátámasztva, akkor is, ha a film végén az utolsó jelentben IS Erin kiabál Eddel.
A 13 Emberi Terület azt jelenti, hogy nem ön a mérce. És én sem vagyok mérce. A Mérce az, ami - AKI felettünk áll, megtart. Ezért a mércéhez mérem magamat. A Mérce a mérce. Minden más a gödörben tart. A 13 Terület tanítása hasonlít a 10 Parancsolathoz. A területek egymás nélkül nem működnek. Hiába magyarázzák a szakemberek folyton külön ezeket. Csakis együtt érvényesek. Először megismerem a területeket, aztán az élethelyzeteimben alkalmazom ezeket. Minden helyzet más. De a 13 terület változatlan. Ahogy a 10 parancsolat is változatlan.
Ön mihez méri magát?
Mi az a mérce, ami szerint él?
Nem kell szakembernek lenni ahhoz, hogy tudjuk ezt a tudást.
Aki Ember akar lenni, szerezze meg ezt a tudást!
A Tízparancsolat első mondata:
Én az Úr vagyok, a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a szolgálat házából. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.
És az utolsó mondata:
Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé. (2. Mózes 20.)
Jelentése?
A hit ad egy emberközpontú hozzáállást egymáshoz?
Hittel,
minőségi életre törekedve,
jót kívánva,
nem elkívánva
képes vagyok a másik emberre is gondolni?
A kapcsolattalanság korában kapcsolódásainkból vizsgázunk?
A rabbi tanítása:
„Három dolgot tartsunk szem előtt az életben, nem könnyű:
Honnan jövök, hová tartok és ki előtt adok számot az életemmel.”
Ön mihez méri magát?
Mi az a mérce, ami szerint él?
Él egyáltalán?
Fejlődik?
Hol van a Fejlődés az életében?
A végtelen tudás korában végtelen a tudatlanság.
Szerezze meg a tudást, ne legyen tudatlan.
A kapcsolattalanság korában:
KAPCSOLÓDÁS-ból vizsgázunk:
https://jokepubeszelgetesek.blog.hu/2024/11/27/_nem_a_korulmenyekben_van_elteres_hanem_az_alapozasban_es_ebbol_adodoan_a_haz_vegso_sorsaban
Hajdú Éva
Családi Ügyek
abduktív pszichológiai coach
családi mediátor
párkapcsolati coach
life coach
„Újjászületni jobb, mint megszületni.”